Makina Parkuru

Makina Parkuru

Firmamız SMD ve THT hattı 400 m2’si üretim alanı olmak üzere, toplam 1200 m2 üç kat kapalı alan üzerinde faaliyetini sürdürmektedir. Bütün birimlerimizin kurşunsuz üretim (RoHS) ve REACH kriterlerine uygun olarak çalışmaktadır. Üretim alanımızın zemini elektronik kart üretimine uygun ESD korumalı PVC kaplanmıştır. 

Personelimizin tamamı ESD korumalı önlük, topuk bandı ve bilek bandı kullanmaktadır. Üretim girişindeki ESD test istasyonu ile personelimizin kontrolü yapılmaktadır.

SMD & TH (DIP) KART DİZGİ

Sahip olduğumuz alt yapı ile üretim teknikleri ve her türlü elektronik SMD kart tasarımını adet sınırı olmaksızın sorunsuz ve yüksek kalite standartlarında üretmektedir.Yüksek teknoloji SMD dizgi hattımız IPC standartlarına göre saatte 20.000 CPH dizgisi ve 5.000 QFP dizgi yapmaktadır. SMD dizgi hizmetimiz, müşterilerimizin ihtiyaç ve tercihlerine göre kurşunlu, kurşunsuz krem lehim veya glue (yapıştırıcı) kullanılarak verilir.SMD Dizgi Hattı ile 0402mm microchiplerden 45mm-100mm Entegrelere (IC) kadar kompenant dizgisi yapılabilir. Hattımızın SMD dizgi hassasiyeti 50 mikrondur.

SMD dizgisi yapılan PCB ‘ler sıcaklıkları oda sıcaklığından 300 °c ye kadar bağımsız olarak ayarlanabilen 6 tane üstte ve 6 tane altta olmak üzere toplam 12 adet ısıtma bölgesi bulunan reflow fırınımızda, ±1 °c sıcaklık hassasiyeti ve ±2 °c PCB sıcaklık sapması ile fırınlanır. Bu teknoloji ile PCB dizgiler ihtiyaç duyulan sıcaklık profiline uygun olarak en iyi şekilde yapılabilmektedir.SMD dizgi ve fırınlanması biten PCB ’ler Optic expection makinası ile tek tek expection edilir. varsa üretim prosesi ile ilgili bir hata saptanır. Hatalı PCB revizyona alınarak hata düzeltilir ve PCB ’ler siz değerli müşterilerimize hatasız bir şekilde teslim edilir.

True Hole dizgi hizmetimiz

1 Adet Axciel makinası saatte 9000 kompenant ve 1 Adet Radiel makina saate 6000 kompenant dizebilen makinalar ile dizgi yapılmaktadır. Müşterilerimiz tercihlerine göre kurşunlu, kurşunsuz lehim kullanılarak True hole lehimleme, konvansiyonel hava ısıtma özellikli ön ısıtma sistemi bulunan çift dalgalehim makinesi ile yapılmaktadır. Bu sayede flux atıklarını ve kart üzerindeki kısa devreler önlenerek PCB uygun lehimleme profiline hazırlanarak kusursuz bir üretim gerçekleştirilir.Tüm elektronik kartların SMD dizgisi ve lehimlemesi IPC Standartlarında ve Antistatik zemin kaplaması (ESD) ile kaplanmış olan üretim alanında, Antistatik (ESD) gereksinimlerine uygun teknik malzeme ile donatılmış deneyimli kadromuz ile siz değerli müşterilerimize hizmet etmektedir.Elektronik dizgi departmanımızın hizmetleri SMD Dizgi –Axciel Dizgi-Radiel Dizgi-Manuel Dizgi- Konveyor Pota Lehim-Kart Test birimlerinden oluşmaktadır.


SMD Üretim hattımızın kapasitesi 20.000 malzeme/saat’tir.
Bu hattımızda çalışan makinelerin dizilimi aşağıdaki gibidir.

Makina TipiMarkasıModeli
Kart YükleyiciNutek
NTM220DSXL
Otomatik lehim serigrafi makinesi
Dek
Horizon 8
Yüzey montaj dizgi makinesi (Yüksek hızlı, küçük malzeme dizgisi için)
Assembleon
OPALX2
Yüzey montaj dizgi makinesi (Hassas malzeme dizgisi için)
Assembleon
OPALX2
Kürleme fırını
Btu
Pyramax 75A
Otomatik optik kontrol cihazı
TRI
TR7500DT
Kart boşaltıcı
Nutek
NTM710UL


DELİK İÇİ MALZEME MONTAJ (THT) ve DALGA LEHİMLEME ÜRETİM HATTIMIZ
THT üretim hattımızda çalışan makinelerin dizlimi aşağıdaki gibidir.


Makina Tipi
Markası
Modeli
Aksiyel dizgi makinesi
Universel
6241B
Radyal dizgi makinesi
TDK
Avisert VC5B
Manuel malzeme dizgi bandı Lehimleme makinesi
D&D AUTOMATION
KO-F35OSC


Makina Parkurumuzdan GörsellerNasıl Teklif Alınır

İhtiyaçlarınız için mükemmel çözümleri bulun.

Teklif alın

İletişim

Doğrudan şirket veya yerel ofislerimize başvurun.

Şimdi bize ulaşın