Led dizgi

Led dizgi

Makalesindesiniz
Kategorileri: Nedir, Genel
Tarih: 2019-01-18 03:16:00

Türkiye’de üretim yapmakta olan firmaların en büyük sıkıntısı; talep doğrultusunda yeteri kadar geniş yelpazeli bir dizgi hizmetinin sunulup sunulamadığıdır. Bununla birlikte dizgilerin seri bir şekilde yerleştirilmesi de önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada led dizgi teknolojisi devreye girerek önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.

Led dizgi, elektronik ekipmanların yüzeye montajının yapılmasında seri bir hizmet sunabilen ileri teknoloji ürünü olarak tanımlanmaktadır. Bu doğrultuda Led dizgi teknolojisinin büyük ölçekli işlemleri dahi rahatlıkla yapabildiğini söylemek mümkün olmaktadır. Günümüzde ledler çok farklı modeller halinde üretildiği için; lez dizgi makineleri de bu kapsamda güncellenmek durumundadır. Özellikle dip kılıf ledler ile SMD ledlerin dizgisi profesyonellik gerektirmektedir.

Led Dizgi Uygulama Aşaması

Elektronik araçların tamamında karşımıza çıkan yüzey montaj ekipmanlarının sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi ancak, etkili bir dizgi hizmetinin sunuluyor olmasıyla mümkün olduğu bilinmektedir. Bu noktada ledlerin yerleştirilmesi ve dizgisi önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Led dizginin ilk aşaması; hangi tip led modelinin kullanılacağı konusuna karar vermekten oluşmaktadır. Bu aşamadan sonra seçilen ledler dizgi makinelerinin üzerine uygun bir şekilde dizilir. Led dizgi işleminin profesyonellerce yapılması, bu işlemin sorunsuz olmasını sağlayacaktır.

Burada PCB’lerin üzerine dizilimin sorunsuz olması önemli olmaktadır. Daha sonrasında ise PCB’nin dizgiye kaynaması amacıyla yeteri kadar ısı uygulanır. Böylece bağlantı noktasındaki lehim eriyerek, montaj işlemi tamamlanmış olur. Bu işlemlerinin tamamı ileri teknoloji ürünü makinelerle yapılabilmektedir. Bundan dolayı, dizgi hizmetlerinin satın alınması üzerinde dikkatle durulması gerekli olan bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kalite Bakımından Led Dizgi İşlemleri

Led PCB ve diğer led sistemlerinin dizgi makinesiyle yüzeye işlenmesi hususu, hassas bir süreci içine almaktadır. Zira bu işlemin uygulanması ileri teknoloji gerektiren bir işlemi gerektirir. Led devrelerinin montajı aşamasının kaliteli bir şekilde yapılabiliyor olması, sorunsuz bir elektronik aracın oluşması için etkili olmaktadır. Led dizgi makinelerinin, işlerini iyi yapıyor olması biraz da personel yapısının niteliğiyle akalalı olduğu bilinmektedir.


Led Dizgi Makinesi Özellikleri

En küçük ölçekli SMD komponent paket olan 01005 chip ile en yüksek SMD komponent paketi olan 74*74 mm QFB ile 50*150 mm konektöre varıncaya kadar çok farklı ürünlerin dizgisinin yapılabilmesi hususunda seri bir hizmet sunan led dizgi makinesi, tam anlamıyla ileri teknoloji ürünü olarak tanımlanmaktadır. Ledlerin dizgilere yerleştirilmesinden montaj aşamasına varıncaya kadar tüm detaylar led dizgi makinelerinin nitelikli bir şekilde hizmet sunması önemli olmaktadır. Burada önemli olan bir diğer konu ise otomatik alış pozisyonudur.

Zira otomatik alış pozisyonu makinenin seri bir şekilde dizgi yapmasını doğrudan etkilemektedir. Yine ürün geçişlerinde set – up aşamasındaki sürenin kısa olması alış pozisyonuyla doğrudan ilgili olmaktadır. Bundan dolayı led dizgi makinesinin özelliği ve kullanımı konusu led dizgi işleminin doğru yapılması için önemli olmaktadır.

 

Led Dizgi Makinası Kullanım Özellikleri

Led dizgi makinesi ürünlerinin geniş bir yelpazeye sahip bir şekilde led dizgisini yapabiliyor olması, bazı önemli kazanımları beraberinde getirmektedir. Led dizgi makinesinin yüksek hızda dizgi yapabiliyor bir özelliğe sahip olması da bir diğer önemli özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine dizgi işlemi yapılırken, aşınmaya bağlı olarak bir hassasiyet kaybının minimize edilmesi de bir diğer önemli özellik olarak karşımıza çıktığı bilinmektedir.

Dizgi makinelerinin dizgi hızları saat üzerinden hesaplanmakla birlikte ideal bir hızın saatte 21.000 komponent civarında olduğu bilinmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında kaliteli bir led dizgi makinesi ürününün üretim kapasitesini geliştirilmiş olmasının şart olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Yüksek hız, hassasiyet kaybının minimize edilmesi ve dizgi hassasiyetinin tam olarak sağlanıyor olması bir diğer önemli özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Led Dizgi Makinesi Fiyatları

Günümüz itibariyle led dizgilerin sorunsuz bir şekilde montajının yapılmasının en önemli aracı olarak karşımıza led dizgi makinesi ürünlerinin çıktığı bilinmektedir. Bu kapsamda en ileri teknolojilerle donatılmış olan led dizgi makinesi ürünlerini satın almak elbette ki önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak, led dizgi makinesinin uygun fiyatlı satın alınabilmesi de bir diğer önemli husus olarak karşımıza çıktığı bilinmektedir. Bundan dolayı led dizgi makinesinin fiyatlarına dair yapılacak olan fiyat araştırmasının beraberinde önemli fırsatları getirdiği de bilinmektedir.  

Önerilen Makaleler

Nasıl Teklif Alınır

İhtiyaçlarınız için mükemmel çözümleri bulun.

Teklif alın

İletişim

Doğrudan şirket veya yerel ofislerimize başvurun.

Şimdi bize ulaşın